Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu Sözü

25.02.2023 Cumartesi günü meydana gelen 5.3’lük deprem nedeniyle Belkaya ve Kutören Mahallelerinde hasarlar meydana gelmişti. Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu anında mahallelere giderek hasarı yerinde inceledi ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Evi büyük hasar gören ve kullanılmaz halde olan Anakız Öğer ile Başkan Oprukçu’nun diyalogu ise herkesi duygulandırdı. Oprukçu, Anakız Öğer’i sakinleştirerek hemen çadır yollayacağını ve evini yıkıp tekrar yapacağını ifade ettiğinde teyzenin yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. Çadırlar derhal bölgeye ulaştı. Bugün de ekipler Anakız Öğer’in evinin yıkım çalışmaları gerçekleştirildi.

“ALLAH’IN İZNİYLE YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Başkan Oprukçu ise ekiplerin yıkımı tamamladığını; “Haftasonu yaşadığımız deprem nedeniyle evinde büyük hasar oluşan Anakız Öğer teyzemize söz verdiğimiz gibi derhal çadırını kurduk bugün de ekiplerimizi göndererek evinin yıkım çalışmalarını gerçekleştirdik, yeni evin yapımına da en kısa zamanda başlayacağız. Tekrar Anakız teyzemize, hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah’ın izniyle yaralarımızı birlikte saracağız, Belediye olarak her zaman yanlarındayız” sözleriyle ifade etti.