Başkan

Ereğli Belediyesi  |

Başkan

Başkanın Ofisi

Anadolu’nun parlayan yıldızı;

EREĞLİ

Tarih boyunca  Hititler’den Urartulara, Romalılara ve İslamın bayraktarlığını yapan Türklere büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan EREĞLİ, bugün Anadolunun ortasında Torosların eteğinde denize açılan yolların üzerinde büyük bir ticaret hacmine ev sahipliği yapabilecek kapasitededir. Belediyemizin ekonomik bir yatırım merkezi olma yolunda atacağı adımlarla EREĞLİ Anadolu’nun parlayan yıldızı olacaktır. 


Deniz ticaret yollarının, ilçemize olan yakınlığı, kaliteli insan gücü, modern şehir imkanları yatırımcıların dikkatini Ereğli üzerine çekecek, kurulacak üretim merkezleri Ereğli’ yi sessiz bir Anadolu ilçesi konumundan,  kendi kendine yeter bir yatırım merkezi haline dönüştürecektir. 


Özellikle tarım, meyvecilik, hayvancılık gibi sahalarda da teknik imkanların artması ile birlikte modern tarım işletmeleri teşekkül etmekte ve bunların dışarıya ürün ihraç etmeleri için gerekli destekler verilecektir. 

 

Ereğli için çalışmak boynumuzun borcudur. Ekmeğini yediğimiz, bizi yetiştiren bu topraklar daha iyi hizmeti her zaman haketmektedir ve tüm gücümüzle bu amaç için çalışacağız. Tüm Ereğli halkıyla omuz omuza bu mücadeleyi vereceğiz. 

 

 

 

 

 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin OPRUKÇU