Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi Sokak Hayvanlarına da Kucak Açıyor

 

 Ereğli Belediyesi soğuk hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına kucak açmaya devam ediyor

 Ereğli Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarla sokak hayvanlarının hem güvende olmalarını sağlıyorlar hem de kış şartlarında yiyecek, barınma ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak sunuyorlar

“SOKAK HAYVANLARI BİZE EMANET”

 Ereğli Belediyesi soğuk hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına kucak açmaya devam ediyor. Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Oprukçu: “Sokak hayvanları Rabb-ül Aleminin bizlere emanetidir. Onları koruyup kollamak, özellikle bu soğuk aylarda ihtiyaçlarını karşılamak her şeyden önce insanlık görevimizdir. Bu anlamda Belediyemiz çalışmaları kapsamında yürüttüğümüz bu çalışmalara önem veriyor ve takip ediyoruz. Hemşerilerimizin de bu konuda duyarlı olacağından ve desteklerini esirgemeyeceğinden şüphemiz yoktur” dedi.

“HUZUR, TÜM CANLILARIN İHTİYACIDIR”

                Huzur şehri Ereğli’yi inşa edeceklerini her fırsatta dile getiren Başkan Oprukçu şu ifadelerle sözlerini noktaladı: “Huzuru tahsis etme amacımızın nihayete ermesinde her detayın önemi çok büyüktür. Huzur dediğimiz doğasıyla, tüm canlı ve fertleriyle bir şehrin ihtiyaçlarını karşılamak, mutluluğuna imkan sağlamaktır. Bu doğrultuda dikilen her bir fidan, yiyeceklerini kolayca temin eden yardımımıza muhtaç olan her bir canlı ve aç, açık olmayan, refah içerisinde yaşam süren hemşerilerimiz yani tüm sorunlarından arınmış bir şehri hayal ediyor, gerçekleşmesi noktasında özveri ile çalışıyoruz. Ereğli’mize hizmet amacıyla çıktığımız yolda kalan ömrümüzü şerefle ve hizmetle tamamlamaya kararlıyız"