Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu’dan Kırsal Kalkınmaya Tam Destek

Binlerce fidan toprakla buluşacak.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun talimatlarıyla Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Belkaya, Kutören, Zengen ve Çayhan Mahallelerinde fidan dağıtımları gerçekleştirdi

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun talimatıyla dağıtılan fidanlara Ereğlililer yoğun ilgi göstererek Başkan Oprukçu’ya teşekkürlerini ilettiler.

“HEMŞERİLERİMİZİN İLGİSİ BİZİ MUTLU ETTİ”

Ereğli Belediyesi daha yeşil bir Ereğli parolası ile çıktığı yolda merkez başta olmak üzere Belkaya, Kutören, Zengen ve Çayhan Mahallelerinde fidan dağıtımları gerçekleştirdi. Bu kapsamda hemşerilerinin takdirlerini toplayan Başkan Oprukçu: “Hemşerilerimizin ilgisi, yeşile ve doğaya verdikleri değer bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Daha önce belirttiğimiz gibi geçmiş dönemde toprakla buluşturduğumuz binlerce fidanın kurumaya terk edilmesi üzerine bu dönem farklı bir uygulama yapmayı uygun gördük. Artık Ereğli Belediyesi olarak fidan dikmeyecek fidanları hemşerilerimize dağıtarak onlardan dikmelerini ve bakımını gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bu doğrultuda merkez başta olmak üzere Belkaya, Kutören, Zengen ve Çayhan Mahallelerimizde binlerce fidanı hemşerilerimize dağıttık. Daha yeşil bir Ereğli umuduyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“DAHA YAŞANABİLİR BİR EREĞLİ İÇİN…”

Başkan Oprukçu sözlerini şu ifadelerde noktaladı: “Toprak, dünyanın en mütevazi ve en vefalı olgusudur. Toprağa samimiyetle ve iyi niyetlerle ekilen mahsuller, dikilen fidanlar karşılığını en verimli şekilde bizlere sunar. Bizde samimi olarak Ereğli’mizin yeşiline yeşil katmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah arzuladığımız doğaya kavuşacak ve gelecek nesillerimize yeşiliyle, tertemiz doğasıyla yaşanabilir bir Ereğli bırakacağız. Sağlıklı bir yaşamın temiz doğa ile mümkün olacağı gerçeğini unutmamalıyız. Bu anlamda doğamıza, yeşilimize ve Ereğli’mize hep birlikte sahip çıkarak geleceği ve huzur şehri Ereğli’yi inşa etmeye devam edeceğiz”