Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Öğrenciler İstedi Başkan Oprukçu Geri Çevirmedi

Ereğli’nin Kedi, Köpek Barınakları Öğrencilere Teslim

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya devam ediyor

Öğretmen Abdurrahim İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin kedi, köpek evi taleplerini geri çevirmeyen Başkan Oprukçu, yaptırılan barınakları boyama ve süsleme yapmaları için öğrencilere teslim etti

“BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya devam ediyor. Öğretmen Abdurrahim İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin kedi, köpek evi taleplerini geri çevirmeyen Başkan Oprukçu, yaptırılan barınakları boyama ve süsleme yapmaları için öğrencilere teslim etti. Konu ile ilgili duygularını ifade eden Okul Müdürü İbrahim Erdem: “Öğretmen Abdurrahim Okulu Hayvanları Koruma Kulübü olarak görevli öğretmen ve öğrencilerimizle bir proje başlattık, amacımız çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak, onlara dokunmaları, onları hissetmelerini sağlamak. Bu çerçevede Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçu’dan destek talebimiz oldu. Talebimize karşılıksız kalmayarak kedi, köpek barınaklarını yaptırarak okulumuza teslim ettiler. Bizler de bu barınakları boyayarak ilçemizin uygun yerlerine yerleşmelerini sağlayacağız. Başkanımıza şahsım, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kedi, köpek barınaklarını teslim alan öğrenciler, boyama ve süsleme işlemini gerçekleştirmelerinin ardından barınakları şehrin çeşitli yerlerine yerleştirecekler.