Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu Hemşerilerini Bizzat Dinliyor

“Engel Olana, Set Çekene Müsamaha Göstermemiz Beklenmesin”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu gelenekselleştirdiği halk gününde hemşehrileri ile bir araya geldi.

Hemşehrilerinin sorun, talep ve takdirlerini bizatihi dinleyerek çözüm yolu arayan Başkan Oprukçu “Geçmiş yılların ihmal edilmişliklerini gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

“MAZERETLER ARDINA HİÇ SIĞINMADIK, SIĞINMAYIZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, her hafta salı günü gelenekselleştirdiği halk gününde hemşehrileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Belediye Meclis toplantı salonunda düzenlenen vatandaş başkan buluşmalarında hemşehrilerinin sorun, talep ve takdirlerini birinci ağızdan dinleyen Başkan Oprukçu, geçmiş beş yılda 470 kişinin kapıya konulduğunu, hiç işe gelmeden, ehliyet liyakat aranmaksızın birilerinin gönlü olsun diye iş alımları yapıldığını ifade ederek “Mazeretler ardına sığınmadık, sığınmayız. Ancak bozuk bir durum ‘düzen’ haline getirilmişse orada halkın ve Hakk’ın rızası için gereğini yapmak bizim vazifemiz” dedi.

“MÜSAMAHA GÖSTERMEMİZ BEKLENMESİN”

İşsizi aşsızı kalmayan, huzur şehri Ereğli’yi inşa etmek noktasında önüne çıkarılan engelleri vatandaşlarla paylaşan Başkan Oprukçu, “Kurban Bayramı yaklaşıyor ancak hizmet alımı gerçekleştirmemiz engelleniyor. Ereğli’nin geleceğine set olmaya kalkanlara karşı müsamaha göstermemiz beklenmesin. Hizmet etmememiz için bilsinler ki halkımızın teveccühü, duası, Hakk’ın rızası çelik zırhımızdır” diyerek Ereğli’ye olan sevdamızı gündelik siyasi, kısır çatışmalarla önlemek isteyenlere müsaade etmeyeceğini ifade etti.