Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu´dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

Yayınladığı mesajda Türk Milleti'nin geleceğini inşa edecek gençlerin ancak eğitimle hedefe ulaşabileceklerini kaydeden Başkan Oprukçu "Milletimizin geleceğini aydınlatacak meşaleler olan gençlerimize ve onları yetiştirecek olan öğretmenlerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum" dedi

"GELECEĞİMİZ İÇİN EĞİTİMDEKİ NOKSANLIKLARI GİDERMELİYİZ"

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda hoşgörünün, sevgi, saygının, birlikte yaşamanın temelini inşa edecek olan eğitimin çok boyutlu bir süreç olduğunu ifade eden Başkan Oprukçu, "Geçmişe ve bugüne bakıldığında yaşadığımız her problemin, ülkemizin içine düştüğü her dar boğazın kaynağında eğitim noksanlığı olduğunu görmekteyiz. Eğitim, kurucumuz, banimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği üzere 'bir milleti ya özgür, bağımsız, sanlı, yüksek bir topluluk halinde yasatır; ya da esaret ve sefalete terk eder'. Gelecek bin yıllarda da Türk Milleti'nin varlığını arzuluyorsak, huzuru, refahı temin edilmiş bir memlekette yaşamak istiyorsak eğitimle ilgili problemleri çözmek ve gençlerimiz için fırsat eşitliği sağlamak mecburiyetindeyiz" dedi.

"MİLLİ BİLİNCİ AÇIK NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ"

Başkan Oprukçu mesajını şu cümlelerle tamamladı: "Daha çok öğrenen, daha fazla araştıran, merak eden nesiller yetiştireceğiz. Ancak hepsinden de önemlisi milli hassasiyeti yüksek, milli şuuru uyanık, milli bilinci açık, ahlak ve fazilet sahibi nesiller yetiştireceğiz. Buradaki en büyük görev de Cumhuriyetimizin kıymetli öğretmenlerine düşüyor. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının Ereğlimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken bu vesile ile 'öğretmen oldum ben' cümlesindeki sevinci yaşayamadan teröristlerce katledilen Şehit Aybüke Yalçın öğretmeni, teröristlerce kaçırılarak vahşice katledilen Şehit Necmettin Yılmaz öğretmeni bir kez daha saygıyla, şükranla yad ediyorum"