Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu’dan Ereğli’de Bir İlk

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, iftar yemeğinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Yerleşkesi öğrencileri, öğretmenleri ve üniversite personelleri ile buluştu.

İftar yemeğinde gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Oprukçu, “Ben bir ömür riyasız yaşadım, şükürler olsun yine oy kaygısı olmadan, bir beklenti ve talebim olmadan riyasız olarak sizinle bir iftar yemeğinde buluşmanın şerefini yaşıyorum, vesile olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“RİYASIZ YAŞADIM”

Ereğli’de ilk kez bir belediye başkanı üniversite öğrencileri ile buluştu. Atatürk’ün Cumhuriyet’in emanet ettiği gençlere güvenip inandığını her platformda dile getiren Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Yerleşkesi öğrencileri, öğretmenleri ve üniversite personelleri ile iftarda buluştu. Kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Oprukçu: “Öncellikle iftarınız hayırlı olsun Allah(cc) tuttuğunuz oruçları kabul eylesin. Birkaç tane üniversite öğrencisi arkadaşımız geldi bu konuda bizden ricada bulundular, onları kırmadık ve bugün sizlerle beraberiz. Ben bir ömür riyasız yaşadım, şükürler olsun yine oy kaygısı olmadan, bir beklenti ve talebim olmadan riyasız olarak sizinle bir iftar yemeğinde buluşmanın şerefini yaşıyorum, vesile olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“ÖNCELİĞİNİZ BAŞARILI OLMAK, GERİSİ GELECEKTİR”      

Başkan Oprukçu sözlerini “Vakfedilmiş bir ömrü Ereğli’de şerefle ve hizmetlerle tamamlamaya kararlıyız. Bu manada bize imkan ve fırsat verdiniz. Geçmişte buralarda hizmetlerimiz oldu, yine hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizleri mutlu ve başarılı görmek istiyorum. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Türkiye’nin sizler gibi genç, dinamik, ülke, millet ve vatan sevgisi ile dolu genç beyinlere ihtiyacı var. Kavgadan, gürültüden, kötü olan her şeyden uzak durun ve okulunuzu kazasız, belasız, başarılı olarak bitirin. Ondan sonra elinize mesleğinizi alıp her türlü mücadelenin içerisinde aktif olarak bulunabilirsiniz. Öncelik okulunuzu başarı ile bitirerek ailenizin ve öğretmenlerinizin takdirini kazanın. Bizler de Ereğli’de okuduğunuz için sizlerle gururlanalım, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullanarak tamamladı.