Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Özgüven Belediye Gençlik Merkezi’nde Gençlerle Bir Araya Geldi

Özgüven’den Gençlere Altın Değerinde Öğütler.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven kahvaltıda Oğuz Ata Tesisleri içerisinde bulunan Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya gelerek onlara kıymetli öğütlerde bulundu.

Buranın sahibi sizsiniz, burayı yaşatın diyen Başkan Özgüven: “Üç yıl önce 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete açtığımız Belediyemizin Gençlik Merkezi’nde siz gençlerimizle bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu süreçte sizlere çeşitli kurslar, sosyal programlar, kültürel gezilerle elimizden geldiğince imkanlar sunmaya gayret gösterdik. Gençlerimiz için, yani sizler için nezih ve faydalı bir ortam oluşturduk. Burada verilen eğitimlerle kendinizi geliştirme fırsatı yakalarken çeşitli sosyal etkinlikler için de Gençlik Merkezi sizler için hizmet vermektedir. Kendinizi her zaman donanımlı hissedin, hiçbir eksiğiniz yok ufak tefek eksikleri de zamanla tamamlayın. Bundan sonraki süreçte de bir ağabeyiniz olarak bu şehirde yaşayan biri olarak her zaman sizlerle beraber olacağız. Buranın sahibi sizlersiniz, burayı yaşatın. Gençlik Merkezi siz olduğunuz müddetçe vardır. Elinizin altında çok güzel bir tesis, inşallah zamanla burası daha da gelişir. Bizim de yaptığımız gibi eğitimlerinize ve çeşitli etkinliklere devam edin” ifadelerini kullandı.

Özgüven: “Biliyorsunuz Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin yeni Rektörü Ereğlili bir ağabeyimiz, hocamız onun da destekleri ile Allah(cc) nasip ederse burada güzel uygulama alanları açacağız. Çeşitli kulüpler, çocuklarımız için etkinlikler, Psikolojik danışmanlık gibi hizmetler vereceğiz, bunlardan da istifade edin. Kendinizi geliştirin, her zaman dile getiriyoruz sizler bizim geleceğimizsiniz. İlerde bu makamlarda sizler olacaksınız ve ülkemizde camilerde ezanların dinmemesinde, şanlı bayrağımızın hep göklerde daima dalgalanmasında sizlere ihtiyaç olduğunun bilinciyle hareket edin ve hiçbir zaman unutmayın. Derslerinizi de ihmal etmeden özgüveninizi geliştirecek etkinliklerin içerisinde her zaman yer alın. Ülkemizin büyümesinde, ilerlemesinde ve hedeflerine ulaşmasında sizlerin de çorbada tuz misali sizlerin de katkısı olacak inşallah. Hepinize başarılar diliyor, nazik davetiniz için teşekkür ediyorum. Gözlerinizdeki ışıltının, heyecanın hiçbir zaman kaybolmamasını temenni ediyorum. Hepinizi sevgiyle, samimiyetle kucaklıyor, Allah(cc) emanet ediyorum” dedi.