Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Özgüven’den Yarıyıl Tatili Mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1. döneminin sona ermesi nedeniyle öğretmenler, öğrenciler ve velilere yönelik bir mesaj yayımladı.

Başkan Özgüven mesajında: “Özveriyle sürdürülen bir eğitim-öğretim yılının ilk yarısının sonuna geldik. Başarıya ulaşmada en önemli aşama kendine güvendir. Kendine güvenen, planlı ve programlı bir şekilde çalışma prensibine sahip, sorumluluk duyan çocuklarımız, gençlerimiz için başarı mutlak bir sondur. Onların bu özgüveni kazanabilmelerinde etkin rol oynayarak geleceğe hazırlanmalarında velilerimize ve öğretmenlerimizin de katkıları çok önemlidir. Belediye olarak eğitime önemli destekler ve yatırımlarda bulunduk. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimiz destek olmayı kendimiz şiar edinerek hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışarak onların kaliteli eğitim almalarını sağlamaya gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Özgüven: “Yarıyıl tatili hem dinlenme, eğlenme zamanı olmak ile birlikte hem de derslerimizdeki eksikliklerimizi tamamlamak için iyi de bir fırsattır. Öğrencilerimizin bu ara tatili iyi değerlendirerek ikinci yarıyılda eksiklerini kapatıp daha da başarılı olacaklarına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, huzur içinde geçirecekleri bir tatil diliyorum" dedi.