Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Belediye Ekipleri Şehrin Dört Bir Yanında

Ereğli Belediyesi orta refüj ve asfalt hizmetleriyle saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Karayolları ve Belediye ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü orta refüjleri yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra rekor üstüne rekor kırılan sıcak asfalt çalışmaları Ereğlililerin takdirini topluyor.

Hizmet noktasında her anımız değerli diyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Kış aylarına girmemize rağmen çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hizmet noktasında her anımızın değerini bilerek daha çok hizmet götürmenin çabası içerisindeyiz. Bu noktada Belediye ekiplerimiz ve Karayolları ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Türbe Mahallemizde yürüttüğümüz sıcak asfalt çalışmamızla ve Adana Çevreyolu orta refüj yeşillendirme çalışmalarımızla Ereğli’mizin yeşiline yeşil katmanın yanında şehir için yol ağımızı sıcak asfaltla hem daha güvenli hem de modern bir yapıya kavuşturduk” ifadelerini kullandı.

Sıcak ve soğuk asfaltta kırılması zor bir rekora imza attıklarını belirten Özgüven: “Bir önceki döneme göre sıcak asfalta %440, soğuk asfaltta %270 artışla kırılması zor bir rekora imza attık. Göreve geldiğimizde yaptığımız ilk hizmet alt yapı oldu çünkü alt yapı düzenli olmadan yapılan hiçbir hizmet kalıcı olmaz. Bu bilinçle hareket ederek şehrimizde uzun yıllar devam eden alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldırdık. Günü kurtarmak değil geleceğe taşınacak kalıcı hizmetler yapmaya gayret gösteriyoruz. Ereğli’mizin değerine katmak adına gayretle, sevgiyle, samimiyetle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.