Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Trafik Işıkları Led Işıkla Daha Güzel

Ereğli Belediyesi trafiğin yoğun olduğu bölgelerde trafik lamba direklerini led ışıklarla güzelleştiriyor. Ayrıca trafik güvenliği sağlamak amacıyla yapılan led ışıklar ile trafik ışıkları hangi renk yanıyorsa direkleri de o renkte parlayarak.

            Kent merkezinde yaya ve araç güvenliğini arttırmak adına çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Yeni uygulama ile ışık ihlallerinin önüne geçilecek ve özellikle sürücülerimiz için büyük kolaylık olacak. Ayrıca söz konusu uygulama ile trafik ışıklarında ile trafik ışıklarının bağlı bulunduğu direklerdeki ledli lambalar birlikte aynı renkte yanacak ve daha güzel bir görünüm de oluşturacak. Bu sistem sayesinde trafik lambalarının ne renk yandığı sürücüler tarafından çok uzun mesafelerden bile görülebilecek. Böylece sürücü ve yayaların yanlış ışıkta geçme ihtimali de ortadan kalkmış olacak. ” ifadelerini kullandı.

Trafik kurallarına uyalım diyen Özgüven: “Fiziki, Sosyal ve Kültürel Belediyeciliğin yanı sıra hemşehrilerimizin güvenliği açısından önem teşkil eden uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin yollarını büyük oranda sıcak asfalt yaparak oluşabilecek olumsuzlukların önledik bunun yanında trafik yol çizgileri, yaya ve engelli geçiş noktaları ile yayalarımızın ve araçlarımızın güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere ulaşmalarına katkı sunmaya gayret gösteriyoruz. Şimdi de trafik direklerine yaptığımız led ışık çalışması ile trafikte oluşabilecek ihlal, bunun sonucunda olası kaza risklerini en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada hemşehrilerimizden de trafik kurallarına uymalarını ve özellikle çocuklarımızı bilgilendirmelerini rica ediyoruz” dedi.