Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi’nden Giysi Kumbaraları

Ereğli Belediyesi sosyal belediyecilikte bir ilki daha gerçekleştirerek Giysi Kumbarası ile vatandaşların kullanmadıkları eşyaları ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırılmasında köprü görevi görüyor.

Hizmet hakkında değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Göreve geldiğimiz günden bu yana Fiziki, Sosyal ve Kültürel Belediyecilik kapsamında önemli ve ilk olan hizmetleri şehrimize kazandırdık. Hizmet noktasında gayretle, sevgiyle, samimiyetle çalışıyoruz. Gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin yürüttüğümüz çalışmalarla şehrimizi daha değerli hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Özgüven: “Sosyal Yardımlaşma Evimizle başlattığımız projemizi bir ileri daha götürerek şehrimizde ilk olan Giysi Kumbaralarını hemşehrilerimizin yoğun kullandığı alanlara bıraktık. Bu sayede vatandaşlarımızın kullanmadıkları eşyaların toplanmasını sağlayıp ihtiyaç sahibi olanlara ulaşmasında köprü görevi yapıyoruz. Paylaşmak bizim kültürümüzün bir parçasıdır. Bu anlamda Belediye olarak böyle anlamlı bir hizmeti gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.