Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Hemşehrilerimizi Doğal Zenginliklerimizle Buluşturuyoruz

Ereğli Belediyesi Kültürel etkinlikler kapsamında tarihi ve doğal zenginliklere sahip şehirlere gezilere devam ediyor. Bu kapsamda özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar ve tüm Ereğlililer için Kapadokya Gezisi düzenleniyor.

            Tarihimizi ve kültürümüzü yaşatmak için çabalıyoruz diyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Kültürel geziler kapsamında vatandaşlarımızı ülkemizin tarihi şehirleriyle buluşturmaya devam ediyoruz. Hanımlarımıza Konya’mızın ve Çanakkale’nin tarihi dokusuyla buluşturmanın yanı sıra Kapadokya gezilerimizle de hemşehrilerimize unutamayacakları anlar yaşatıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında tarihimizin, kültürümüzün izleri ve doğal güzelliklerimiz bulunmaktadır. Bizim amacımız da şanlı tarihimizi ve kültürümüzü yaşatarak gelecek nesillere aktarmaktır” ifadelerini kullandı.

            Özgüven: “Kültürel Belediyecilik kapsamında düzenlediğimiz gezilerimizde özellikle kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza ve tüm hemşehrilerimize bu güzel şehirlerimizi görme imkanı sunuyoruz. Tarihini bilmeyen bir millet geleceğini tayin edemez ve yok olmaya mahkum olur. Bu bilinçle tarihimizi hemşehrilerimize, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çok iyi kavratmalı ve anlatmalıyız. Belediye olarak olanaklar ölçüsünde bu yönde hizmetler yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu hizmetlerimizde hemşehrilerimizin olumlu geri dönüşleri bizleri daha da mutlu ediyor. Gayretle, sevgiyle, samimiyetle daha değerli bir Ereğli için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz” dedi.