Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Zabıta’dan Etiket Kontrolü

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘stoklara ve stokçulara fırsat vermeyeceksiniz’ talimatı üzerine harekete geçerek denetimlerini hızlandırdı.

            Fırsatçılara kesinlikle imkan vermeyeceğiz diyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven: “Son zamanlarda dış güçlerin dolar oyunlarını fırsat bilerek usulsüz fiyat artışlarına karşı Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Oyunları bozmak için Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimizle, bakanlıklarımızla, kurum ve kuruluşlarımızla canla başla çalışıyoruz. Bunun yanında bu durumdan yararlanmak isteyenlere de taviz vermeyeceğiz. Belediyemizce rutin olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi fırsatçılığa imkan vermiyoruz, vermeyeceğiz. Etiketleri tek tek inceleyen ekiplerimiz gerek gördüğü noktalarda uyarılar yapıyor, cezai müeyyideleri uyguluyorlar. Bu noktada alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa vatandaşlarımızın Zabıta Müdürlüğümüze bildirmelerini rica ediyoruz” ifadelerin kullandı.

            Özgüven: “Vatandaşlarımızın haklarını korumak ve en iyi hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak bizlerin görevidir. Bu anlamda Belediye olarak tüm çalışanlarımızla titizlikle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de gayretle, sevgiyle, samimiyetle gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.