Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğlispor Sezonu Galibiyetle Açtı

Başkan Özgüven: “Hedefimiz Şampiyonluk”

            Ereğlispor 2017-2018 futbol sezonunu bir zamanlar Spor Toto Süper Lig’in önemli takımlarından olan Kayseri Erciyesspor’u hazırlık maçında 2-1 yenerek açtı. Sezon açılışına Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun, Kurum Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda taraftar katıldı.

            Sezona 3. Lig’e yükselme hedefiyle başlayan Ereğlispor’u taraftarlar da yalnız bırakmayarak 12. Adam görevini yerine getirdi. Ereğlispor, kurban kesimi ve dualar eşliğinde 2017-2018 sezonu Bölgesel Amatör Lig’ine merhaba dedi.

            Tek hedefimiz şampiyonluk diyen Başkan Özgüven: “Bu sene 15’e yakın transferle savaşan ve kaliteli bir takım kurmaya çalıştık. Ereğlispor şehrimizin önemli değerlerinden bir tanesi. Belediye olarak takımımızı destekliyor ve futbol endüstrisinde yerimizi almak için uğraş veriyoruz. Geçmişinde önemli başarılar yakalayan takımımızı yeniden o günlere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu noktada şehrimiz için bir değer olan Ereğlispor’umuza tüm kurum ve kuruluşları destek olmaya çağırıyorum. Bu değer bizim sahip çıkmalıyız. Hedefimiz şampiyon olup 3. Lig’e çıkmak. Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 futbol sezonunun hayırlı, uğurlu olmasını temenni eder, Ereğlispor’umuza başarılar dilerim” dedi.

            Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran: “Emek ve özveri ile kurulan Ereğlispor’un bu sezon başarılı olarak 3. Lig’e çıkmasını diliyorum. Bu takımın kurulmasında büyük emeği olan başta Belediye Başkanımız ve teknik ekibimize teşekkür ederim. 2017-2018 futbol sezonu hayırlı olsun” dedi.