Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Kültürümüz En Değerli Varlığımız

Ereğli Belediyesi Kırsal kesimlerden gelen vatandaşları Kültür Gezileri kapsamında Konya’ya götürdü. Konya’ya düzenlenen gezi programına birçok vatandaş katıldı.

Geziye katılan vatandaşlar: “Böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştiren Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” dediler.

Hemşehrilerimize kültürümüzü tanıtıyoruz diyen Başkan Özgüven: “Bir toplumun kültürünü bilmesi geçmişiyle yaşadığı ana köprü oluşturarak tarihini gelecek nesillere taşımasını sağlar. Her toplum geçmişini iyi bilmelidir. Biz de bu kapsamda vatandaşlarımızı Konya’ya götürerek eşsiz kültürümüzü tanıtıyoruz. Konya’mızın eşsiz mimarisi, kıymetli şahsiyetleri, değerli yerleri ile bir güne sığacak güzel bir program yapıyoruz. Fiziki Belediyeciliğin yanında sosyal ve kültürel belediyecilik kapsamında da önemli projelerle halkımızı mutlu etmek için çalışıyoruz. Bu programlara olan rağbet ve güzel düşüncelerse doğru işler yaptığımızın ispatıdır. Hemşehrilerimizin olumlu dönüşleri bizleri mutlu ederken yeni projeler konusunda da kamçılıyor.” dedi.