Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Özgüven’e Anlamlı Teşekkür

7. Geleneksel Özel Eğitim Şenlikleri geçtiğimiz günlerde düzenledi. İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı ve Down Kafe Sorumlusu ve Koordinatörü Vefa Demirkıran’ın ortaklaşa düzenlediği ‘Sanat ve Biz Projesi’ kapsamında dünyaca ünlü ressamların down sendromlu gençlerin yüzleri konularak yapılan portreleri sergilendi. İlk Anadolu sergisi olması dolayısıyla da ilgi çeken proje, Türkiye’den Dünyaya örnek olacak bir farkındalık projesi olarak yer aldı.

            Bu proje çerçevesinde Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’e bir teşekkür belgesi veren İZEV yönetim kurulu üyesi Saadet Aytiz ve oğlu Tan Aytiz: “Ülkemizde ve dünyada engelli farkındalığı adına bir ilk olan ve tarihten günümüze gelen en önemli sanat eserlerinde down sendromlu gençlerimizin “farklıyız ama biz de varız!” dediği “Sanat ve Biz” projemize vermiş olduğu değerli desteklerinizden dolayı Başkan Özgüven’e teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.” dedi.

            Bu projenin çok anlamlı ve değerli olduğuna dikkat çeken Başkan Özgüven: “Engelli kardeşlerimizin topluma kazandırılmasında büyük rol oynayan bu tip projelerin artması gerekmektedir. Onların farkında olmak ve onlara destek vermeliyiz. Ereğli Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk ve onları topluma kazandırmak üzere çalışmalar yaptık. Down kafe ile topluma karışmalarını sağladık, Galoş üretim yeri oluşturarak özgüven kazanmalarına destek verdik, belediyemizde çalışmalarını sağlayarak saygınlık edinmelerine öncülük ettik. Bu anlamda bu plaket bizim için çok önemli. Bu teşekkür belgesini bana verme nezaketini gösteren İZEV’e yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.