Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu: “Ben Yorulmamak İçin Yola Çıkanlardanım”

 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Korana virüs(COVİD-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi koruma kuralı çerçevesinde uzak kaldığı hemşerileriyle sosyal medyada yaptığı canlı yayında buluştu

“TÜM MİLLETİMİZİN MÜBAREK RAMAZAN AYINI KUTLUYORUM”

Canlı yayında hemşerileriyle buluşan Başkan Oprukçu: “Öncelikle tüm hemşerilerimizin ve milletimizin mübarek Ramazan ayını kutluyorum. Ereğli’miz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm Dünya’da etkisini gösteren COVİD-19 salgınından maalesef ülkemiz ve Ereğli’miz de nasibini aldı. Bu noktada Ereğli Belediyesi olarak 220 Bin’in üzerinde maske dağıttık, 40 farklı yerde el dezenfektan cihazları koyduk. Belediyemizden başlayarak kamu kurumlarımızı, sağlık ocaklarımızı, bankalarımızı, tüm cadde ve sokaklarımızı yani aklınıza gelebilecek her yeri ilaçladık. İnsanımızın korunması adına diğer kurumlarımıza malzeme noktasında yardımcı olduk. Bu noktada Belediyemiz azami gayreti sarf ediyor. Maske üretimine devam ediyoruz. ASEM, KOMEK, STK ve Meslek Liselerimizde maske üretiyor, onlara da teşekkür ediyorum. Sokağa çıkma yasağı olan günlerde fırıncılarımızın yetişemediği yerlerde Vefa Destek Gurubu’na destek olarak 4 araç veriyor, mübarek Ramazan ayında ekmek temininin azami olarak sağlamasına katkı sağlıyoruz” dedi.

“HEMŞERİMLE BİR ARAYA GELMEYİ ÇOK ÖZLEDİM”

Hemşerileriyle bir araya gelmeyi özlediğini dile getiren Oprukçu: “Şeref ve onurumun kurtuluşuna vesile olan hemşerilerimi çok özledim. Biliyorum sıkıldık, bunaldık özellikle de 65 yaş üzeri vatandaşlarımız ancak sabretmeliyiz, çoğu gitti azı kaldı, vuslat yakın inşallah. Sosyal mesafe çok önemli Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi en az üç adım, bu salgını inşallah birlikte yeneceğiz. Bayramlarımızı yeniden mutlu ve huzurlu geçirebilmek için yapılması gerekenleri eksiksiz yapma mecburiyetindeyiz. Banka önlerinde, marketlerde, fırınlarda vs. gibi toplu yerlerde azami dikkati göstermeliyiz. İnşallah bu virüs tez zamanda geçer, hareket alanlarımız genişlediğinde de hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sosyal ve ekonomik hayatımızı rahatlatacak kararlar alacağına eminim” ifadelerini kullandı.

“EREĞLİ’MİZE HAYIRLI OLSUN”

Hep birlikte Ereğli’ye hizmet etmenin çok önemli olduğuna değinen Başkan Oprukçu: “Öncelikle Sol Sahil Sulama Birliği yatırımları ile ilgili ihale imzalandı. Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen dostlarımıza, siyasetçilerimize ve o kredinin temin edilmesinde önemli katkısının olduğunu bildiğim Cumhurbaşkanlığı İdari Mali İşler Başkanı hemşerimiz Sayın Metin Kıratlı’ya çok teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir, takdir ediyorum. Ereğli’ye sahip çıkmak böyle bir şey, beraber sahip çıkabilmek de çok önemli. Geçtiğimiz gün telekonferans sistemi ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız, hemşerimiz Sayın Murat Kurum Bey’le bir toplantı gerçekleştirdik. Kentsel Dönüşümden tutun şehrin tüm sorunlarıyla yakından ilgili olduğunu görmenin mutluluğunu yaşadım. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımıza da Ereğli’ye gösterdiği ilgi için teşekkür ederim. Geçtiğimiz sene tüm imkansızlıklara rağmen samimi gayret ve çaba ortaya koyduk. Artık Cumhur İttifakı’nın bir tarafı olan Milliyetçi Hareket Partili bir Belediye Başkanı olarak bekliyor ve istiyoruz. Sayın Bakanımızla da yaptığımız istişarede taleplerimizin karşılık bulacağını emarelerini gördük. Taş evleri de konuştuk inşallah oradaki mezbeleliği de ortadan kaldıracağız” dedi

“HİZMETLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”

Yapılacak hizmetler hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Oprukçu: “Bana Akhüyük’ü, bir de Taş Evleri bitir Ereğli’ye en büyük hizmetin olur kendini fazla yorma diyenler var. Ama Aziz Atatürk’ün “Yorulmamak için yola çıkanlar asla yorulmazlar” ifadesinde de olduğu gibi ben yorulmamak için yola çıkanlardanım. Bize vakfedilen ömrü şerefle ve hizmetle taçlandırma gayreti içerisindeyiz, devam edeceğiz. Taş evleri tamamlayacağız, Akhüyük malumunuz hemşerilerimizin yeni durağı oldu daha fazla sıcak su için sondaj çalışmamız devam ediyor. Asfalt kredimiz çıkınca asfaltlama faaliyetlerimiz devam edecek. Köylerimizde hizmetlerimize devam edeceğiz. Konteynır ihalemizi yaptık, eksik olan yerlerin ihtiyacını gidereceğiz. Sinek ilacı ihalemiz tamamlanınca bir yandan dezenfektan aracımız bir yandan sinek ilacı aracımız yoğun bir şekilde çalışacak. Endüstri Bölgemiz kuruluyor, Bakanlığa müracaat yapıldı ve eksikler tamamlandı. Bu konuda Ticaret Odası, Ziraat Odası ve Ticaret Borsası’na destekleri ve yatırım sözleri için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Organize Sanayi karşısındaki yer için şirketimize talimat verdik. Yöresel ürünlerimizin tanıtılması ve pazarlanması için orada büyük bir alışveriş merkezi kuracağız. Ereğli ne üretiyorsa orada olacak ve bir fazla değer kazanacak. Daha önce Milli Eğitim Müdürlüğü ile takas ettiğimiz Gazi İlköğretim Okulu eski binasında Halıcık Kursu açacağız. Hemşerilerimizin ve özellikle kadın girişimcilerimizin ürettiği halıları zaten misafirlerimize hediye ediyor, kullanmaya özen gösteriyorduk. Bu kursla bunu daha da geliştirerek hem istihdam hem de ek gelir imkanı sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

“TAKDİR ETME ERDEMİ GÖSTERİN”

Son olarak Siyasi Parti Başkanlarına sitemde bulunan Oprukçu şu ifadelerle sözlerini noktaladı: “Cumhur İttifakı’nın tarafı olan sevgili kardeşimiz fırınları dolaştı. Sayın Dursun, eğer Ereğli’nin Halk Ekmek Fabrikası’na ihtiyaç duyduğunu tespit edersem 3 ay içinde kurarım. Ama bunu kurarken fırıncılarımızı acizlendirmek, rızkına el uzatmak gibi bir ayıbı işlemek istemiyorum. Ama bu manada bir darlık, zorluk, sıkıntı olursa merak etme Sayın Başkan birlikte kurarız. Diğer siyasi partilerimiz köyleri dolaşıyor olmayan şeyleri olmuş gibi lanse edip eleştirmek için eleştiriyorlar. Onlara söylüyorum; köylerimize gidiyor, hizmetlerimizi yapıyoruz bunu da görüyorsunuz. Takdir edeceğiniz yerde takdir etme erdemi gösterin, nezaketsizlik yapmayın. Eleştiriye açığım ama gerçekçi ve yapıcı eleştirilere sakın sırf bir daha ki dönem için hesap yaparak eleştirmeyin. Allah’ın hesabı üzerine hesap yapmaya kalkmayın”