Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu Hizmetleri Sahada İnceledi

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu hem istihdamı hem de üretimi artırma noktasında önemli katkı sağlayacak iki hizmeti yakından takip ediyor

Başkan Oprukçu, 1. Organize Sanayi Bölgesi karşısındaki boş arazide yapımı planlanan Yöresel Ürün Merkezi ve restore çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Halıcılık Kursu olarak faaliyete gösterecek olan eski Gazi İlköğretim Okulu binasında incelemelerde bulundu.

“DAHA ÇOK ÜRETEREK GELİŞEBİLİRİZ”

Üretime ve istihdama verdiği önemi her fırsatta gözler önüne seren Başkan Oprukçu, 1. Organize Sanayi Bölgesi karşısındaki boş arazide yapımı planlanan Yöresel Ürün Merkezi ve restore çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Halıcılık Kursu olarak faaliyete gösterecek olan eski Gazi İlköğretim Okulu binasında incelemelerde bulunarak gereken talimatları verdi. Bu projelerin de tıpkı Akhüyük Termal Tesisleri ve Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projeleri gibi Ereğli’ye değer katacağını ifade eden Oprukçu,  böyle projelerle ve daha çok üreterek gelişebileceklerini belirtti.

 “İSTİHDAMI ARTIRMAK EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ”

İstihdama katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek hem görevimiz hem de en önemli hedefimizdir diyen Başkan Oprukçu: “Belediye olarak rutin hizmetlerimizi eksiksiz ve aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Bunların yanında Ereğli’mizin gelecek yüzyıllara gelişerek, büyüyerek ilerleyebilmesi adına yapılacak her hizmetin öncüsü ya da destekçisi olmaya da gayret gösteriyoruz. Bu anlamda yapılacak en önemli hizmet istihdam ve üretimin artırılmasıdır, bu bilinçle hizmetlerimizi planlıyoruz. Huzur şehri Ereğli’yi, şu ana kadar yaptığımız ve bundan sonraki dönemde yapacağımız hizmetlerle inşa etmeye hemşerilerimizin de desteği ile devam edeceğiz” dedi.