Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi Fırsatçılara Göz Açtırmamaya Kararlı

 

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Emniyet Müdürlüğü mensuplarıyla birlikte Korana virüsü (COVİD-19) sebebiyle kolonya, el sabunu vs. gibi temizlik malzemeleri satışı yapan işletmelerde fahiş fiyat denetimi ve ürünlerin son kullanma tarihi incelemesi gerçekleştirdi

VİRÜSLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Ereğli Belediyesi Korana virüs salgınıyla mücadele çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Ereğli’nin birçok noktasında tepeden tırnağa ilaçlama çalışmalarına devam eden ekipler riski en aza indirmek için yoğun çaba harcıyorlar. Ayrıca virüsten olumsuz yönde faydalanmak isteyen bazı fırsatçılara da göz açtırmayan Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini gerçekleştiriyor. Ürünlerinin son kullanma tarihleri incelenen, alış ve satış faturaları kontrol edilen işletmeler hakkında olumsuz bir durum oluşması halinde tutanak tutularak gerekli mercilere iletiliyor.

FIRSATÇILARA GEÇİT YOK

Huzur şehri Ereğli parolasıyla göreve geldiği ilk günden bu yana yoğun bir çaba ile çalışmalarını sürdüren Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, toplumsal bir tehdit haline dönüşen virüsle mücadelenin yanı sıra vatandaşların huzurunu bozacak unsurları ortadan kaldırmada da kararlı bir duruş sergiliyor. Hemşerilerinin bu zorlu süreci atlatmalarında Belediye’nin temizlik ve dezenfekte çalışmalarını yakından takip eden Başkan Oprukçu, bu durumdan faydalanmak isteyen fırsatçılara geçit verilmemesi noktasında da ekiplerini uyararak taviz verilmemesi talimatını verdi. Halkın sağlığı ve huzurunu her şeyden önde tutan Başkan Oprukçu, Türk Milleti olarak bu ölümcül virüsle mücadeleden en az zararla çıkacaklarını belirterek tüm vatandaşların mümkün oldukça evden çıkmamalarını ve talimatlara eksiksiz uymaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca Oprukçu, tüm mesailerini bu virüsle mücadeleye ayıran devlet büyüklerine, sağlık personellerine, belediye çalışanlarına ve tüm görevlilere gösterdikleri yoğun çaba ve özverileri için teşekkürlerini iletti.