Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi’nden Dezenfektan Platformları

 

Ereğli Belediyesi Korana virüs(COVİD-19) ile mücadele kapsamında vatandaşa yönelik hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda ekipler vatandaşların yoğun kullandığı alanlara(Kurumlar, ATM önleri, Postane, duraklar vs. gibi) üzerinde virüse karşı uygulanacak 14 Kural’ın da hatırlatıldığı dezenfektan platformları yerleştirdiler


TOPLUMSAL İZOLASYON ÇOK ÖNEMLİ
Ereğli Belediyesi Korana virüs(COVİD-19) ile mücadele kapsamında vatandaşa yönelik hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda ekipler vatandaşların yoğun kullandığı alanlara(Kurumlar, ATM önleri, Postane, duraklar vs. gibi) üzerinde virüse karşı uygulanacak 14 Kural’ın da hatırlatıldığı dezenfektan platformları yerleştirdiler. Toplumsal izolasyonun Korana virüs(COVİD-19) ile mücadele açısından çok önem teşkil ettiği şu günlerde Ereğli Belediyesi hizmetleriyle bu mücadeleye olan desteğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun talimatları doğrultusunda büyük bir özveri ve fedakarlıkla hizmetlerine devam eden Belediye ekipleri virüsün yayılımının önüne geçmek için gereken tüm hizmet ve denetimleri gerçekleştiriyorlar. Bunun yanında vatandaşları sürekli uyararak evde kalmalarının toplumsal izolasyonun gerçekleşmesinde ve virüsün yayılım hızının azalmasında en büyük etken olduğu vurgusunu da yapıyorlar.
TÜM ÇABAMIZ VATANDAŞLARIMIZA EKSİKSİZ HİZMET
Özveri ve fedakarca çalışmalarına, vatandaşlara yönelik hizmetlerine devam ettiklerini ifade eden Başkan Oprukçu: “Zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Sadece kendimiz için değil çevremizdeki insanların sağlığı açısından da dikkat ve özen göstermemiz gereken bir süreci yaşıyoruz. Evde kalmaya özen göstererek, evde kalamıyorsak da toplumsal izolasyonu sağlamak açısından gereken tüm kurallara uyarak hem kendimizi hem de çevremizdeki insanları bu ölümcül virüse karşı korumalıyız. Belediye olarak tüm çabamız vatandaşlarımıza eksiksiz hizmet etmektir ve bu doğrultuda yapılaması gerekenleri azami ölçüde yapmaya gayret ediyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Hemşerilerimizden ve tüm vatandaşlarımızdan özellikle ricam kurallara uyalım, toplumsal izolasyona özen gösterelim ve mümkün oldukça evde kalalım” dedi.