Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi Tarafından Cadde Ve Sokaklar Dezenfekte Ediliyor

 

Ereğli Belediyesi Koran virüs(COVİD-19) tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Yürütülen ilaçlama çalışmalarının yanı sıra cadde ve sokaklar dezenfekte ediliyor.

TÜM TEDBİRLER ALINIYOR

Ereğli Belediyesi Koran virüs(COVİD-19) tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Yürütülen ilaçlama çalışmalarının yanı sıra cadde ve sokaklar dezenfekte ediliyor. Ereğli Belediyesi tüm birimleriyle vatandaşların sağlık ve huzuru açısından önem arz eden çalışmaları yürütmeye devam ediyor. İlaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam eden ekipler bunların yanında vatandaşların toplu halde bulunmamaları, özellikle sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşların çıkmamaları açısından denetimleri de gerçekleştiriyorlar, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması noktasında da uyarılarda bulunuyorlar. Bu zor süreçte hiçbir fedakarlıktan kaçmadan görevlerini ifa eden Belediye çalışanları vatandaşların takdirini kazanmaya devam ediyor.

“GÜÇLÜ VE BİRLİK OLARAK BAŞARACAĞIZ”

Ereğli Belediyesi olarak bu öldürücü virüsle mücadelede hummalı bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Oprukçu: “Şehrimizin bütün noktalarında büyük oranda ilaçlama çalışmalarımızı tamamladık. Zor bir süreçten geçiyoruz, maalesef öldürücü bir virüsle karşı karşıyayız. Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bakanlıklarımızın ve uzmanlarımızın işaret ettiği kurallara eksiksiz uymalıyız. Kullanılan sıhhi malzemelerin sokaklara atılmaması çok önem arz ediyor, toplum sağlığının bu süreçte mutlaka korunması lazım. Bir fazla dikkat edelim bu virüs milletimizden güçlü olmamalı. Gücümüzü, varlığımızı, birlik ve beraberliğimizi göstermemiz gereken bir süreç içerisindeyiz. Yalnız ülkemizde değil tüm dünyada etkisini gösteren bu virüsü güçlü ve birlik olarak yeneceğimize inancımız tamdır. Sevgili hemşerilerimden ve aziz vatandaşlarımızdan milletimizin geleceği için mümkün olduğunca evde kalmalarını, çıkma zorunluluğu olanların maske kullanmalarını ve sosyal mesafeye uymalarını özellikle rica ediyorum” dedi.