Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi hız kesmeden denetimleri sürdürüyor

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Perşembe Pazarı'nda alış veriş yapan vatandaşları ve esnafları uyararak ateş ölçümlerini de yaptı. Ayrıca emniyet mensuplarıyla birlikte toplu taşıma araçlarının denetimini de gerçekleştirdiler

BU SÜREÇTE DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ

Uzmanların da işaret ettiği bu günlerde Korana virüs (COVİD-19) tedbirleri daha da artıyor. Çok çabuk yayılabilen bu virüsle mücadele noktasında vatandaşların azami özeni göstermeleri ısrarla belirtiliyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması yönünde sürekli uyarılarda bulunan uzmanlar virüsün yayılmaması için büyük bir özveri gösteriyorlar. Bu kapsamda Ereğli Belediyesi ilk günden itibaren ilaçlama ve  dezenfekte çalışmalarının yanı sıra denetimlerini de titizlikle yürütmeye devam ediyor. Perşembe Pazarı'nda ve toplu taşıma araçlarında denetimlerde bulunan ekipler tüm vatandaşların uzmanların belirttikleri kurallara uymalarını belirtiyorlar. Özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşların evden çıkmayacak ihtiyaçları olduğunda ilgili kurumları aramalarını söylüyor diğer vatandaşların sosyal mesafeye uymalarını belirtiyorlar. Ayrıca toplu taşıma araçları sürücülerini ve pazar esnafını da kurallar doğrultusunda hizmet vermeleri noktasında uyararak denetimlerini gerçekleştiriyorlar.

"HER ZAMANKİNDEN DAHA DUYARLI VE BİRLİK OLMALIYIZ"

Her zamankinden daha fazla duyarlı ve birlik olmalıyız diyen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: "Zor bir süreçten geçiyoruz inanıyorum Türk Milleti'nin azim ve kararlılığı bu günleri atlatmamızda en büyük güvencemizdir. Milletimizin her bir ferdinden rica ediyorum kurallara uyalım ve zor durumda olan vatandaşlarımıza yardım edelim. Bu zor süreçte fedakarca emek veren tüm çalışanlarımıza özellikle sağlık çalışanlarımıza destek olalım ve bireysel olarak kendimizi koruyalım" dedi.