Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu Anakız Öğer’in Evini Teslim Etti

 

Niğde'nin Bor İlçesi'nde meydana gelen 5,3 şiddetindeki ve Ereğli'de de hissedilen deprem sonrası Belkaya’ya anında giderek hemşerilerinin yanında olan ve hasar gören evler hakkında bilgiler alan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Anakız Öğer’e evini yapacağına dair söz verdi.

Başkan Oprukçu bu sözünün üzerinden 3 aydan kısa bir süre geçmesine rağmen Anakız Öğer’in evinin yapımını tamamlayarak anahtarını teslim etti. Anahtar teslimi sırasında duygusal anlar yaşandı ve Anakız Öğer’in mutluluğu gözlerinden okundu. Evine tekrardan kavuşmanın mutluluğunu dile getirdi ve Başkan Oprukçu’ya teşekkür dileklerini ifade ederek dualar etti.

 

OPRUKÇU: “EREĞLİ’MİZ VE HEMŞERİLERİMİZ İÇİN TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Duygularını ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Öncelikle sözümüzü kısa sürede yerine getirerek Anakız teyzemizi yeniden evine kavuşturmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Deprem felaketleri ülke olarak bizi derinden etkiledi. Deprem bölgelerine yardım noktasında belediye olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya özen gösterdik, şükürler olsun ki bunda da muvaffak olduk. Diğer taraftan Belkaya mahallemizde de hasara neden olan deprem sırasında hemen mahalleye ekiplerimizle geldik ve hasar tespitlerimizi yapmıştık. Evi büyük oranda hasar gören Anakız teyzemize de evini sıfırdan yapacağımızın sözünü vermiştik. Allah’a şükürler olsun ki kısa zamanda da tamamladık ve anahtarlarını Anakız teyzemize teslim etmenin mutluluğunu yaşadık, ilk çayımızı da evinde içtik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hemşerilerimizin her zaman yanında olacak ve şehrimize, hemşerilerimize hizmet noktasında tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Biz millet olarak el birliği, gönül birliği ile birlikte her türlü zorluğun üstesinden geliriz evelallah yeter ki sağlığımız ve huzurumuz olsun. Rabbim büyük felaketlerden aziz milletimizi korusun” ifadelerini kullandı.