Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi Sinek ve Haşere İle Gece Gündüz Mücadele Ediyor

 

Ereğli Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan sinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarına hız vererek erken önlem alma amacıyla ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

Bir taraftan parklarda, tüm cadde ve sokaklarda araçla ilaçlama yapılırken bir taraftan da Atatürk Kültür Parkı Gölet’te toz granül olarak, kısacası şehrin dört bir tarafında ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Sinek ve haşerelerin olası huzursuzluk oluşturmasının ve bulaşıcı hastalıklara neden olmasının önüne geçmek adına çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler erkenden önlem alarak etkileri en aza indirmeyi amaçlıyor.

“HEMŞERİLERİMİZİN SAĞLIĞI VE HUZURU AÇISINDAN ÖNEM ARZ EDEN HİZMETLERİMİZE HER ZAMAN ÖNCELİK VERİYORUZ.”

Çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Her fırsatta dile getiriyoruz bizim hedefimiz huzurlu bir Ereğli inşa etmektir. Bu noktada huzursuzluk oluşmasına sebebiyet veren her hususu ortadan kaldırmak da başlıca görevimizdir. Her manada şehrimizde huzuru inşa etmek için çalışıyoruz. Hemşerilerimizin sağlığı ve huzuru açısından önem arz eden hizmetlerimize her zaman öncelik veriyoruz. Bu noktada havaların ısınmasıyla birlikte oluşabilecek sinek ve haşerelerin önüne geçmek adına ilaçlama çalışmalarımızı gece gündüz gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.