Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

MHP Oda, STK Başkanları ve Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

 

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Oda, STK Başkanları ve basın mensuplarıyla yapılan kahvaltı ve sohbet programına Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Remzi Karaarslan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MYK Üyeleri, Ereğli’de faaliyet gösteren Oda ve STK Başkanları, basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İlçe Başkanlığımızın düzenlediği STK kahvaltı ve sohbet programımıza hepiniz hoş geldiniz sözlerinin ardından katılan STK’ları takdim ederek mikrofonu Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya takdim etti.

BAŞKAN OPRUKÇU: “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN SEÇİLMESİNDEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK”

Söz alan Başkan Oprukçu: “Pazar günü Türkiye’nin mukadderatının tayin edileceği bir seçim yaşayacağız. Bu seçimin aması, fakatı yok, tekrarı da yok yani Türkiye kaderini oylayacak. Türkiye emanet ehli olan insanların elinde yükselmeye devam etmeli. Milliyetçi Hareket Partimizin değerli Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey’le Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlığında Türkiye’nin savunma sanayinde, enerji sektöründe çağ atladığını hepiniz müşahede ediyorsunuz. Türkiye’nin önünün kesilmemesi lazım. Anadolu’da Türk varlığının ebedi olarak inşa edilmesi, muhafaza edilmesi mecburiyeti var. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesinden başka şansımız yok. Milliyetçi Hareket Partimize destek vereceğinizi de biliyorum” ifadelerini kullandı.

MHP KONYA İL BAŞKANI REMZİ KARAARSLAN: “VATANDAŞLARIMIZIN CUMHUR İTTİFAKI’NA VERECEKLERİ DESTEKTEN ŞÜPHEM YOK”

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan: “Bu program için İlçe Başkanımız Musa Yılmaz ve Yönetimi’ne teşekkür ediyorum. Seçime çok kısa bir süre kaldı, Türkiye’nin kaderini değiştirecek vatanını, milletini, bayrağını, ezanını seven bütün vatandaşlarımızın Cumhur İttifakı’na verecekleri destekten şüphem yok. Türkiye’nin üzerinde büyük bir oyun oynanıyor. Bu oyunu bozmak için Ereğli’miz, Konya’mız, Türkiye’miz inşallah Cumhur İttifakı’nı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü bir şekilde temsil edilmesi için oylarınızı kullanacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KALAYCI: “İL OLACAK 100 İL’DEN BİRİ EREĞLİ”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: “Türk Milleti olarak sandığa gidiyoruz. Bu seçimlerin ülkemizin birliğine, milletimizin dirliğine, huzuruna, refahına hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.  Türkiye dünyada parlayan bir yıldız, Allah’a şükürler olsun dış politikada Türkiye altın yıllarını yaşıyor. Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki barış getirmeye yönelik tutumumuz birçok ülke tarafından takdirle karşılanıyor. Tahıl Koridoru vasıtasıyla dünyanın bir gıda krizine girmesini de engelledik. Türkiye diplomasinin merkezi haline geldi. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mutlaka gerçekleşecek dediği ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bize hedef gösterdiği Türk Birliği’ne doğru çok önemli adımlar atıldı. Milliyetçi Hareket Partisi olarak “Üreten Ekonomi Programı” adı verdiğimiz bir programımız var. Cumhur İttifakı döneminde ortaya koyduğumuz Türkiye Ekonomi Modeli’yle aynen örtüşüyor. Ve şu an buna bağlı olarak Türkiye üretimde dünyada önde, örnek gösterilen ülkeler arasında. TOGG’umuz, Milli Muharip Uçağımız, İnsansız Savaş Uçağımız, helikopterlerimiz, gemilerimiz, füze sistemlerimiz, silah sistemlerimiz hepsi yerli ve milli üretim. Adını Devlet Bahçeli Bey’in koyduğu KAAN ile, Kızıl Elma ile, AKINCI ile, ANKA 3 ile, GÖKBEY ile, TCG Anadolu ile gurur duymuyor musunuz? Nükleer Enerji’ye sahip ülkeler arasına girdik. Yenilenebilir Enerji Kaynakları’nda Avrupa’da 5., Dünya’da 12. Sıradayız. En son Fatih gemimiz Karadeniz’de doğalgaz keşfetti. Tüm bu yatırımların devamı için 14 Mayıs Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın zafer günü olacak. Velhasıl Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin zafer günü olacak” sözleriyle seçime yönelik konuşmasının ardından Ereğli’nin İl olması yönünde gelen bir soruyu da: “Ereğli’mizin İl olması bizim gönlümüzde zaten daha önce kanun teklifi de verdim. Genel Başkanımızın da 100 İl, 1000 İlçe sözü var. Önümüzdeki dönem yerel yönetimlere yönelik bir reform düzenlemesi yapılacak. Bu kapsamda da bu sözümüz uygulamaya konulacak. Elbette ki 100 İl’in biri de Ereğli” şeklinde cevap verdi.