Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu: “Cumhur İttifakı başarılı olacak”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Facebook'tan canlı yayın yapan bir platformun konuğu oldu. Sorulara içtenlikle cevap verirken yaklaşan seçimle ilgili de Cumhur İttifakı’na destek istedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Türkiye mukadderatının oylanacağı bir seçimi yaşayacak inşallah Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılının aydınlatıldığı, ağartıldığı, istikbalinin teminat altına alındığı bir süreci yaşayacağız diye umuyor, bekliyor ve diliyorum diyerek sözlerine başladı.

HAFTANIN HER GÜNÜ 50 AYRI YERDE EREĞLİ BELEDİYESİ’NİN PERSONELİNİN ÇALIŞTIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ

İlk olarak Belediye hizmetlerine değinen Başkan Oprukçu: “Ereğli Belediyesi yoğun olarak çalışmaya devam ediyor, Ereğli Belediyesi’nde biliyorsunuz her günümüz halk günü gibi yoğun bir şekilde geçiyor, halkın sorunlarıyla birebir ilgilenmeye ve halkımıza sahip çıkmayı azami ölçüde gayret sarf ediyoruz. Onun ötesinde biliyorsunuz yani bugün temizlik işlerimiz her mahallemizde vardı, fen işlerimiz 20 küsür noktada hizmet yürütüyordu, park bahçeler müdürlüğümüz hakeza diğer birimlerimizle yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Yani haftanın her günü 50 ayrı yerde Ereğli Belediyesi’nin personelinin çalıştığını görebilirsiniz. Yoğun bir gayretimiz devam ediyor bu arada hemşerilerimizin iyi gününde kötü gününde yanlarında olmaya azami gayret sarf ediyoruz. Tabi bunu çalışma arkadaşlarımızla, yol arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz, paylaşarak yapıyoruz dolayısıyla kendimizi bu anlamda da sorumluluğumuzu ifa etmiş yerine getirmiş görüyoruz. Yoğun olarak bu sıralarda ciddi manada bir yol çalışması yaptığımızı hepiniz fark etmişsinizdir, hemşerilerimiz farkında hizmetlerimizin, hizmet etmeye de devam edeceğiz. Hiçbir zorluk, engel bizi hizmetten alıkoyamadı yapılması lazım gelen ne varsa onu yapmaya gayret ediyoruz. Bu sene 250 Bin metrekarelik bir parke taşımız yapılmaya başladı. Köylerimizin, mahallelerimizin sokaklarını asfalt getiremediğimiz yerlerde parke taşıyla kapatmaya, tozsuz, topraksız, çamursuz sokaklar ve yollar inşa etmeye devam ediyoruz. Yarın da personelimizle birlikte organik tarım bölgesinde dikim yapacağız orada da inşallah hemşerilerimiz organik ürünler yesin istiyoruz, bu manada da gayretimiz devam edecek. Sosyal alan ve aktivite konusunda da bunu birçok boyutuyla değerlendirmek lazım, bir mekansal olarak değerlendirmeli, iki psikolojik boyutu itibariyle değerlendirilmeli, üç ekonomik boyutuyla değerlendirilmeli dolayısıyla eksiklik her zaman olur bu konuda ama o eksikliklerin önümüzdeki süreçte tamamlandığını, Ereğli’de çok ciddi bir sosyal aktivitenin belediyemiz öncülüğünde yoğunlaştığını ve yoğunlaşacağını somut olarak herkes görecek” ifadelerini kullandı.

“VİLAYET EREĞLİ’NİN BİR DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NI YAPMAYI ARZU EDİYORUM”

Başkan Oprukçu: “Muradım o ki yani vilayet Ereğli’nin bir dönem Belediye Başkanlığı’nı yapmayı çok arzu ediyorum. Niye arzu ediyorum şahsım için değil, kendim için değil, nefsim için hiç değil ama Ereğli’nin, kalkınma hamlesini Vilayet Ereğli olduktan sonra çok daha hızlı gerçekleştireceğini biliyorum. Bunun da Ereğli’de huzurun oluşmasına, huzurun teşekkülüne önemli ölçüde katkı sağlayacağından eminim. Şimdi bir de burada bilinmesi lazım gelen bir şey var; yönetimde değişiklik her halükarda intikal ve intibak sorununu beraberinde getirir yani intikal ve intibak sorunu da hizmetlerin aksamasına, geri kalmasına sebep olur, bu da memleketin ya da ülkenin kaybı olur” şeklinde yeni dönemde aday olup olmayacağını açık yüreklilikle dile getirdi. “Biz yerel de, yerel yönetim tecrübemizle, birikimimizle, heyecanımızla halkımıza hizmet etmeyi hakikaten seviyoruz. Belediye Başkanlığı hattı zatında zor bir meslek, zor bir görev yani halkla birebir muhatap oluyorsanız her gün 40 tane ayrı acıyı, ayrı sancıyı, ayrı üzüntüyü yaşamak durumunda kalıyorsanız önemli ölçüde sıkıntı yaşarsınız, neticede o sıkıntılar zaten yaşanıyor ama sonuçta gayret etmenin, yardım etmenin sahip çıkmanın duasıyla da mutlu oluyorsunuz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN TEK YUMRUK OLMASI GEREKEN BİR DÖNEMİ YAŞIYORUZ”

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Oprukçu: “Anadolu’da bin yıldır beraber yaşamışız, kardeşçe yaşamışız. Yani hiç kimsenin inancına dinine, diline karışmamışız yani asimile etmemişiz, asimile etmek için bir gayret içerisinde Türk Milleti olmamış. Tüm bunların doğal sonucu olarak da barış olmuş, huzur olmuş ve o huzurun doğa sonucu olarak da insanlar mutlu olmuş. Huzur ne zaman bozulmuş, fitne, fesat her zaman her toplumda olur fitne fırsatın önünü kestiğiniz ölçüde de huzurlu ve mutlu olursunuz ama emperyalistlerin Osmanlı’ya, emperyalistlerin Türkiye’ye tasallut ettiği bir tabloda sizin işiniz çok zor, kolay değil. Emperyalizmle mücadele etmek kadar zor bir şey de yok, şimdi alışmış adam sömürmeye, sömüren insan, sömüren devlet her halükarda sömürmeye devam edecek. Dün sömürüye karşı olanlar, dün tam bağımsız Türkiye diye bağıranlar, şimdi sömürüye karşı duran, tam bağımsız Türkiye idealini gerçekleştirmek üzere çok mesafe almış olan bir iktidarın karşısında ve sömürenlerden yana tavır ortaya koyarak yola devam ediyor, siyaset yapıyor yanlış olan bu. Dolayısıyla Türkiye’nin tek yumruk yani siyasal odaklarla birlikte bir ve beraber olması lazım gelen bir dönemi yaşıyoruz, bu dönemde bütün siyasi partilerin ittifakla tek adaylı bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yapması hattı zatında Anadolu’da yaşayan herkesin hayrına olurdu, emperyalistlerin de dersini aldığı bir tablo olurdu. Yine emperyalistlerin dersini alacağına inanıyorum bu süreçte ama dediğim gibi keşke öyle bir şey olsaydı” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ YENİDEN CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEK”

Seçimle ilgili öngörüsünü samimi bir şekilde dile getiren Başkan Oprukçu: “14 Mayıs’ta %53,4 ile Cumhur İttifakı başarılı olacak, Sayın Cumhurbaşkanımız da yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek. Ereğli’de oran daha yüksek olacak. Bütün ülkücüler, bütün Milliyetçi Hareket Partililer 1970’li yıllardan bu yana gönül seferberliği muvacehesinde gönüllere girme çaba ve gayreti içerisinde olmuştur. Onun için de ayırmadan, itmeden, kakmadan, ötekileştirmeden herkesle kucaklaşmışlardır, herkesle el ele tutuşmuşlardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de, Konya’da da Milliyetçi Hareket Partisi’nin vekil sayısının inanılmaz ölçüde artacağından Hüseyin Oprukçu emin, kesinlikle olacak” dedi.

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İÇİN TÜRKİYE’NİN EBEDİ VARLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı’ndaki menfaatsiz, kararlı duruşuna değinen Oprukçu: “Bizim için Türkiye’nin ebedi varlığı, partimizin de, şahsımızın da menfaatinden çok daha önemli, bu hiç su götürmez, tartışmasız bir konu yani Milliyetçi Hareket Partisi de ülkesini karşılıksız sevenlerin partisi. Terörün, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne halel getirecek nitelikte bir uluslararası, emperyal bir operasyon olduğu gerçeği var yani emperyalistlerin de terör örgütleri üzerinden savaş yaptıkları gerçeği var. Şimdi bunun önünün alınması Türkiye’nin her halükarda hayrınadır, Sayın Devlet Bahçeli o hayrı işlemek istemiştir ve nihayetinde de Cumhur İttifakı’na destek vermiştir. Türkiye’nin bekası her şeyden önemli, vatanın bölünmez bütünlüğü her şeyden önemli netice itibariyle Türkiye varsa, vatan bir bütünse varlığınız bir anlam ifade eder, siyasi mücadeleniz bir anlam ifade eder” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZA VE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NE OY İSTİYORUM”

Başkan Oprukçu: “Türkiye güçlü olmak zorunda, Türkiye zayıfladığı ölçüde bölünmez bütünlüğüne halel gelir. Yani Amerika’nın önünde ya da Avrupa’nın önünde artık Türkiye el avuç ovalayan değil, emir eri hüviyetinde bir ülke değil, olmamalı. Cumhur ittifakı bunun mücadelesi içerisinde ve uluslararası sistemin ağa babaları, onların yerli işbirlikçileri, onların yurt dışında, yurt içindeki unsurları hepsi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın düşürülmesi, değiştirilmesi noktasında yoğun bir gayret ve çaba içerisindeler yani bu somut olarak da görünüyor. Niye diye sormalı insanlar ya! Tayyip Erdoğan teslim olmuş olsa, diz çökmeye tevessül etse Tayyip Erdoğan’la uğraşmazlar diye. Uğraşmazlarsa, ki o zaman istediklerini, çıkarlarını teminat altına almışlar demektir. İstediklerini alamayacaklarını gördükleri için istediklerini verecek birinin Cumhurbaşkanı olmasını temin etmeye gayret ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ikinci yüzyılının inşa edileceği bir süreci yaşıyoruz, tecrübeyi herkesin kabul etmesi lazım, tecrübesizlikler ve çoklu ortaklıklar her zaman kazaya ve belaya açıktır. Bu manada Türkiye’nin önünün kesilmemesi lazım geldiğine inanıyorum. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımızın mutlaka ama mutlaka seçilmesi lazım geldiğini değerlendiriyorum, inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız seçilecek, açık ara farkla seçilecek bunu görüyorum, bunu iddia ve ifade ediyorum. Netice itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi’nin de Meclis’e güçlü bir şekilde girmesi lazım geldiğine inanıyorum. Hemşerilerimizden, bizi sevenlerden, bize kıymet verenlerden, herkesten ama herkesten çok net bir şekilde oy istiyorum. Cumhurbaşkanımıza oy istiyorum, Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy istiyorum yani Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü olması her halükarda Türkiye’nin ve milletimizin hayrına olduğunu biliyorum” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.