Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Başkan Oprukçu’dan Tahliye Edilen Lise İçin Net Tavır

“İvriz Sosyal Bilimler Lisesi eğitim yuvası olarak kalmalı”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İvriz Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonun kapatılarak öğrencilerin tahliye edilmesine dair bir açıklama yaparak pansiyonun mutlak suretle bir eğitim yuvası olarak kullanılması gerektiğine dikkat çekti

TAŞIN ALTINA GÖVDEMİZİ KOYMAYA HAZIRIZ”

Kendisi de İvriz Öğretmen Okulu mezunu olan Başkan Oprukçu, İvriz Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonunun kapatılarak pansiyondaki öğrencilerin tahliye edilmesine dair bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin bir rehabilite çalışması için tahliye edilmesi olasılığından yola çıkarak “Böyle bir rehabilite çalışması varsa biz Ereğli Belediyesi, Ereğlili iş adamları ve Ereğli halkıyla birlikte taşın altına gövdemizi koymaya hazırız” dedi.

“EĞİTİM YUVASI OLARAK KALMALI”

İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nin mutlak suretle bir eğitim yuvası olarak kullanılmaya devam etmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Oprukçu, “Böylesi köklü bir eğitim yuvasının kapatılması kabul edilemez. Lise olarak kullanılmayacaksa kurulu Veterinerlik Fakültesi ya da kurulacak Ziraat Fakültesi olarak kullanılmalı. İvriz Öğretmen Okulu’nun kurulu hayatı eğitim hayatına lise ya da üniversite kampüsü olarak mutlaka devam etmeli” dedi.