Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli Belediyesi’nden Kar Seferberliği

Ereğli Belediyesi yoğun kar yağışının başladığı ilk andan itibaren fedakarca çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Ekipler bir yandan kar temizliğine devam ederken bir yandan da kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlara gece boyunca dağıtılan sıcak çorba ve çay ikramına gündüz de devam edildi.

Otogar esnafını ziyaret eden ve vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu akabinde de İlçe Kaymakamı Edip Çakıcı ile birlikte vatandaşlara ikramda bulundu.

“MAĞDURİYET YAŞANMASINA İZİN VERMEMEYE GAYRET EDİYORUZ”

Çalışmalar hakkında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Rabbimize şükürler olsun ki rahmeti bol olan bir kış geçiriyoruz. Allah’ın izniyle bu yağışların bolluk ve berekete vesile olacağını değerlendiriyor ve büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ancak tabi ki bazı olumsuz şartlar da oluşma ihtimali ortaya çıkıyor. Bu noktada belediye olarak yoğun kar yağışının başladığı andan itibaren büyük bir özveri ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bir yandan şehir genelinde kar temizleme çalışmaları diğer yandan da kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlara sıcak çorba ikramı gerçekleştiriyoruz. Rahmet nedeniyle bir mağduriyet yaşanmasına izin vermemeye gayret ediyoruz. Bu noktada önceki çalışmalarımızda olduğu gibi şimdi de muvaffak olacağımıza inanıyorum. Allah rahmetini üzerimizden eksik etmesin, birlik ve beraberliğimizi daim etsin inşallah” ifadelerini kullandı.