Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Belediye’den Engelliler Günü’ne Özel Program

Ereğli Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Belediye Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi.

“GELECEĞİMİZE İNŞA ETMEYE HİÇBİR ŞEY ENGEL DEĞİL”

Programda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli kardeşlerimiz ve aileleriyle birlikte olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Allah hiç kimseyi darda, zorda bırakmasın herhangi bir yerimizdeki engellin geleceğimizi inşa etme noktasında engel olmadığını hepimiz biliyoruz. Ruhumuzda, kafamızda, gönlümüzde engelleri kıra kıra inşallah insanımızın geleceğini, Ereğli’mizin geleceğini birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Huzur şehri Ereğli’yi hepimiz özledik, huzuru inşa etmeye azami gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Dün ve önceki gün Ankara’daydım. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız, hemşerimiz Sayın Murat Kurum Bey’le, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin Bey’le, Konya’da da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Bey’le hep Ereğli’yi, Ereğli’nin sorunlarını konuştuk, geleceğinin nasıl inşa edileceğine yönelik programlar, projeler yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte bir fazla imkanın, bir fazla projenin gerçekleştirildiği günler olacak. Allah’ın izniyle engelsiz yarınları birlikte inşa edeceğiz. Huzur şehri hepimizin huzur bulduğu şehir olacak. Hepinizi saygıyla selamlıyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ve protokol üyeleri tekerlekli sandalye ihtiyacı olan vatandaşlara tekerlekli sandalyelerini teslim ettiler.