Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Ereğli’de İki Okulun Açılışı Gerçekleşti

Ereğli’de yapımı ve Ereğli Belediyesi tarafından çevre düzenlemeleri tamamlanan İbrahim Özşenol Veterinerlik Fakültesi ve Ereğli Ziraat Fakültesi ile Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu’nun açılışı gerçekleşti.

Açılış programlarına Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Siyasi Parti Başkanları, STK Temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Programlarda duygularını ifade eden İbrahim Özşenol: “İnsana yatırımın en önemlisinin eğitim, eğitim yuvası olduğunun bilinci ile Ereğli’ye böyle bir eser kazandırılmasında bizim yanımızda olan, bizlere destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu okulun açılma sürecinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu çok büyük destek verdi. Ayrıca buranın Veterinerlik Fakültesi olmasında çok büyük desteğini gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu eğitim yuvası babamın hayaliydi çok şükür dostlarımız sayesinde gerçekleşti, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “İbrahim Özşenol Veterinerlik ve Ziraat Fakültesi aynı binada onun açılması ve Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu açılışı vesilesiyle bir aradayız. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: “Bugün ilim, irfan yuvalarının açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konya Valisi Vahdettin Özkan: “Bugün çok bereketli bir günü yaşıyoruz İl’imiz açısından, İl’imizde özellikle eğitim alt yapısını iyileştirmesi, diğer kamu hizmetlerinde olduğu gibi bütün Konyalıların, Ereğlililerin ilgi duyduğu bir alan. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı Bey Ereğli için büyük bir şans, büyük bir destek vererek bu hizmetleri daha etkinleştirmektedir. Açılışını gerçekleştirdiğimiz okullarımız Ereğli’mize ve Konya’mıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı: “Bugün böyle eğitim kurumlarının açılışı vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Eğitim gerçekten çok önemli bu konuda Mustafa Özşenol’a teşekkür ediyorum. Ayrıca kendi memleketimde, kendi adımı taşıyan böylesi modern bir okulun açılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun yanında Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ereğli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hem Ereğli’mize hem okulumuzun hizmetleri için Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçu’ya ayrıca teşekkür ediyorum. Bu memleket için bir çivi çakan, destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bugün açılışlarını gerçekleştirdiğimiz okullarımız Ereğli’mize Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Açılış programlarından sonra Ereğli Belediyesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Sayın Bilal Şentürk, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Genel Müdürü Sayın Yusuf Karaoğlu ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Ertuğrul Örnek Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’ya desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Oprukçu: “Bugün iki güzel eğitim kurumumuzun açılışı vesilesiyle çok mutluyuz. Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun. Hem İbrahim Özşenol Veterinerlik Fakültesi ve Ereğli Ziraat Fakültesi hem de Metin Kıratlı Özel Eğitim Meslek Okulu’nun açılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, hemşerimiz Metin Kıratlı Bey’e, Konya Valimiz Vahdettin Özkan’a, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy’a, NEÜ Rektörü, hemşerimiz Cem Zorlu’ya, İşadamımız Mustafa Özşenol’a, İşadamımız Özcan Halaç’a ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.