Haberler

Ereğli Belediyesi  |

Haberler

Belediye’ye Hibe Edilen Yeni Hizmet Araçları Tanıtıldı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ereğli Belediyesi’ne hibe edilen 1 adet Arazöz ve 1 adet Süpürge aracının tanıtımı gerçekleştirildi. Programa Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, MHP ve AK Parti Başkan Vekilleri ve Belediye personelleri katıldı.

“EREĞLİ’MİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”

Programda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Marifet iltifata tabidir, istemeden vermek Allah’a mahsus ama bu araçlar biz istemeden memleketimizle ilgili samimi duyarlılığına şahadet ettiğimiz kıymetli Bakanımız Sayın Murat Kurum tarafından Belediyemize hibe edilmiştir. Para için, araç için daha sonra geleyim Sayın Bakanım dememe rağmen boş göndermeyeceğim seni Sayın Başkan diyerek 2 tane araç birisi süpürge aracı birisi de arazöz hibe ettiler, Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanımız ziyaretimizde Taş Evler ile ilgili şimdilik 2 Milyon Lira hibe ettiğini, 500 Bin Lira Sıfır Atık ile ilgili destek sağlayacağını, kredi için de gereğini yapacağını belirttiler. Bu sene önemli bir asfalt yapıldı, asfaltlarımızın kaynağı önemli ölçüde Çevre ve Şehircilik Bakanımızın desteği ile aldığımız kredilerdir. Bu manada Meclis Üyelerimizin verdikleri karar için de teşekkür ediyorum. Ereğli Belediyesi olarak hep birlikte adam gibi Ereğli’nin huzurlu geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz, samimi bir gayret içerisindeyiz. Ereğli Belediyesi’nin yatırımları var mı diye sorulduğunda da; Taş Evler’de 14 Milyon 380 Bin Lira bedelle ihale ettiğimiz bir restorasyon çalışmamız var, Kütüphanemiz devam ediyor, önümüzdeki yıl ciddi manada park, bahçe çalışmalarımız olacak, Akhüyük Termal Tesisleri’nde çalışmalarımız devam ediyor, inşallah Yöresel Ürün Satış Merkezimizi de hazırlıyoruz, en kısa zamanda açacağız. Netice itibariyle Ereğli kazanacak, Ereğlili kazanacak, huzur bulacak. Ben tekrar Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey’e teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun. Sayın Bakanımız gibi memleket duyarlılığı olan insanların sayısını arttırsın diye de Rabbime dua ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın hibe ettiği bu iki araç Ereğli’de yerel hizmetlerde kullanılmak üzere inşallah iyi olacak, kaliteli hizmetler olacak. Ben öncelikle Sayın Bakanımız nezdinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Allah güzel hizmetlerde kullanmayı nasip eylesin” şeklinde konuştu.

Program dua ve kurdele kesiminin ardından sona erdi.